Laboratorinė fazė

Kas vyksta po kiaušialąsčių paėmimo iki embrionų perkėlimo į gimdą?

Kiaušialąsčių paėmimas

Kad mes galėtume apvaisinti kiaušialąstes laboratorijoje, kiaušialąstės turi būti paimtos iš moters kiaušidžių ir vyras turi pristatyti spermos mėginį. Folikulų punkcijos metu ultragarso kontrolėje plona adata per makšties sieną yra punktuojami folikulai. Kuomet procedūra atliekama vietinėje nejautroje, vietinis anestetikas yra suleidžiamas į makšties sieną prieš pradedant manipuliacijas. Dauguma moterų skausmo nejaučia. Folikulų punkcija paprastai trunka apytiksliai 10-15 minučių. Folikulo skystis, kuriame būna kiaušialąstės, yra aspiruojamas į švirkštą ir atiduodamas embriologui, kuris folikulinį skystį iš karto tiria laboratorijoje. Naudojamas mikroskopas, kurio pagalba galima suskaičiuoti paimtas kiaušialąstes. Paprastai 80% folikulų viduje yra randamos kiaušialąstės.

Kiaušialąstės yra dedamos į mažą indą, pripildytą mitybinės terpės ir patalpinamos į inkubatorių 37o temperatūroje, t.y. kūno temperatūra.

Apvaisinimas

Apytiksliai 0-4 valandų bėgyje kiaušialąstės turi būti apvaisinamos. Tai maždaug atitinka tą laiką per kurį kiaušialąstės sutiktų spermatozoidą kiaušintakiuose natūraliomis sąlygomis.

Prieš kiaušialąsčių paėmimą vyras pristato spermos mėginį į laboratoriją. Sperma laboratorijoje yra tiriama ir ruošiama. Sperma ruošiama norint užtikrinti, kad tik geros kokybės spermatozoidai būtų naudojami apvaisinimui. Sperma tiriama norint įsitikinti, kad yra pakankamas spermatozoidų kiekis normaliam apvaisinimui mėgintuvėlyje. Jei geros kokybės spermatozoidų nepakanka, mes galime naudoti ICSI – mikromanipuliacinį metodą vadinamą mikroinseminacija.

Normalaus apvaisinimo mėgintuvėlyje metu, paruošta sperma yra pridedama prie paimtų kiaušialąsčių. Mes pridedame apytiksliai 50.000 - 100.000 spermatozoidų prie kiekvienos kiaušialąstės. Kiaušialąstės kartu su spermatozoidais (dabar jau viename inde) yra patalpinamos atgal į inkubatorių ir, praėjus 16-18 valandų, mes galėsime pamatyti ar kiaušialąstės buvo apvaisintos. Apytiksliai po 24 valandų mes vėl vertinsime kiaušinėlius ir galėsime suskaičiuoti kiek jų pradėjo dalintis.

Embrionų kultivavimas

Apvaisinti kiaušinėliai dar yra vadinami embrionais. Embrionai pradeda dalintis, pirmiausiai į dvi ląsteles, vėliau į keturias ir taip toliau. Po 2-3 dienų embrionai gali būti perkeliami į gimdą arba, gali būti užšaldomi vėlesniam naudojimui.

Deja, ne visi kiaušinėliai pradeda dalintis. Vidutiniškai dalijasi 60% paimtų kiaušinėlių. 5-10% atvejų nesidalija nei vienas paimtas kiaušinėlis.

Geros kokybės embrionai

Prieš perkeliant į gimdą, embrionai yra tiriami embriologo. Skaičiuojama kiek kiaušinėlių dalijasi, vertinama jų kokybė. Remiantis šiais tyrimais gydytojas nusprendžia kurie embrionai ir kiek jų bus perkeliama į gimdą.

Šiam sprendimui yra svarbu: moters amžius, ankstesni IVF ciklai ir patirtis, besidalijančių embrionų skaičius ir kokybė.

Kuo daugiau embrionų perkeliama,tuo pastojimo tikimybė yra didesnė. BET daugiavaisio nėštumo tikimybė taip pat išauga. Todėl yra svarbu, kad jūs apsvarstytumėte kiek embrionų jūs norėtumėte kad būtų perkelta. Visada galite pasitarti su gydytoju.

Daug porų pageidauja, kad būtų perkeltas vienas embrionas, nes šiandien mes jau turime gerus rezultatus perkeldami tik vieną embrioną. Daugiavaisis nėštumas yra rizikinga buklė. Dvyniai gimsta vidutiniškai mėnesiu anksčiau, tryniai apytiksliai 7 savaitėmis anksčiau termino.

Embrionų perkėlimas

Embrionų perkėlimo procedūra yra paprasta ir neskausminga. Embriologas patalpina embrioną/us į ploną plastiko kateterį prieš pradedant procedūrą. Gydytojas iš laboratorijos gauna kateterį su embrionu/ais ir įveda jį per gimdos kaklelio kanalą į gimdos ertmę, kur embrionas ir padedamas.

Embrionų užšaldymas

Jei jūs esate tie laimingieji, kuriems po embriono/ų perkėlimo lieka geros kokybės besidalijančių embrionų, jūs galite juos užšaldyti vėlesniam naudojimui – broliukui ar sesutei, arba sekančiam gydymo ciklui jei pastoti nepavyksta. Embrionų užšaldymas leidžia išvengti kontroliuojamos kiaušidžių stimuliacijos sekančio ciklo metu. Tik geriausios kokybės embrionai gali išlikti užšaldymo metu.


>

 

Naujienos
Daugiau naujienu

Informacinis biuletenis