Gydymas

Kadangi nevaisingumo priežasčių yra daug, mes siūlome įvairų nevaisingumo gydymą taip pat ir patį šiuolaikiškiausią. Dažniausiai naudojama medikamentinis gydymas, inseminacija, apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF), mikromanipuliaciniai metodai kartu su IVF (pvz.:ICSI). Žemiau yra pateikiami apibendrinti paaiškinimai apie gydymą siūlomą Nordica Vaisingumo Centruose.

IUI

Inseminacija į gimdą yra neskausmingas gydymas. Paruošta partnerio sperma yra suleidžiama į gimdą reikiamu moters ciklo metu. Gydymo metodas naudojamas kuomet yra prasta vyro spermos kokybė, moters endometriozė, neaiškios kilmės nevaisingumas, gimdos kaklelio gleivėse yra spermatozoidams nepalankių medžiagų ir spermatozoidai negali patekti į kiaušintakius.

OS

Ovuliacijos stimuliacija yra naudojama kuomet moters mėnesinių ciklas yra nereguliarus ir reguliariai nevyksta ovuliacija. Tai medikamentinis gydymas, kurio metu hormoninė sistema yra sureguliuojama, mėnesinių ciklas tampa normalus ir ovuliacija vyksta reguliariai.

Apvaisinimas mėgintuvėlyje - IVF

IVF yra nevaisingumo gydymo metodas, kurio metu moters kiaušialąstės yra paimamos iš kiaušidžių ir apvaisinamos vyro spermatozoidais laboratorijoje. Apvaisintas kiaušinėlis (embrionas) vėliau yra perkeliamas į gimdą tolimesniam augimui ir vystymuisi. Metodas dažniausiai naudojamas kuomet yra prasta vyro spermos kokybė, moters kiaušintakiai yra nepraeinami, nevyksta ovuliacija ir neaiškios kilmės nevaisingumo atvejais.

IVF ciklo metu moters kiaušidės yra stimuliuojamos vaistais, norint subrandinti kuo daugiau ir geresnių kiaušinėlių nei spontaninio ciklo metu. Tuo pat metu padidinant sėkmingo apvaisinimo tikimybę. Vyras turi duoti spermos mėginį tą pačią dieną, kuomet pamamos kiaušialąstės. Kiaušialąstės bus apvaisinamos vėliau, tą pačią dieną. Kai apvaisinti kiaušinėliai dalijasi, jie gali būti perkeliami į gimdą.

ICSI

ICSI principai yra tokie pat kaip ir IVF. Naudojant ICSI spermatozoidas yra paimamas ir injekuojamas laboratorijoje tiesiai į kiaušialąstės citoplazmą. Gydymo metodas yra naudojamas kuomet vyro spermos kokybė yra labai bloga ir paprastas apvaisinimas mėgintuvėlyje yra neįmanomas.

 

Naujienos
Daugiau naujienu

Informacinis biuletenis