Moters tyrimasUndersøgelse af kvinden

Prieš pradedant nevaisingumo gydymą yra svarbu nustatyti jūsų nevaisingumo priežastis. Tiriami abu partneriai. Moters tyrimas apima bendrą sveikatos buklės tyrimą, gimdos ir kiaušintakių tyrimą, hormonų tyrimą.

Bendros sveikatos buklės informacija

Mums reikalinga informacija apie jūsų sveikatą. Taip pat mums svarbu:

Jūsų gyvenimo būdas (rūkymas, viršsvoris ir kita)

  • Galimos ligos
  • Ar jūs sirgote raudonuke, chlamidine infekcija, onkoginekologinėmis ligomis.
  • Ar vyksta spontaninė ar vaistais indukuota ovuliacija
  • Gimdos ir kiaušintakių tyrimas

Gimdos tyrimui yra naudojami įvairūs tyrimo metodai.

Paprastai ultragarsinis tyrimas, naudojant kontrastavimą, suteikia pakankamai informacijos apie gimdos ir kiaušintakių buklę. Žemiau jūs galite daugiau sužinoti apie įvairius tyrimo metodus ir kodėl kartais yra reikalingi skirtingi tyrimai.

Normaliai funkcionuojančios gimdos iliustracija:

Uterus LT

Ultragarsinis kontrastinis tyrimas (HSU)

Šio tyrimo metu mes ultragarsu ištiriame moters gimdą ir kiaušintakių praeinamumą. Tyrimas trunka 10 minučių ir paprastai yra neskausmingas. Kai kurios moterys nestiprų skausmą tyrimo metu. Šis tyrimas dar vadinamas hysterosalpingoultrasonografija (HSU). Tai dažniausiai naudojamas gimdos ir kiaušintakių tyrimo metodas.

Hysteroskopija

Hysteroskopijos metu tiriama moters gimda ir kiaušintakiai. Šio tyrimo metu optinis instrumentas įvedamas į gimdos ertmę, tokiu būdu galima apžiūrėti gimdos ertmę ir kiaušintakių angų buklę. Tyrimas atliekamas vietinėje arba intraveninėje nejautroje.

Hysterosalpingografija (HSG)

Hysterosalpingografija sutrumpintai vadinama HSG. HSG yra rentgenologinis tyrimo metodas, kurio metu rentgenokontrastinė medžiaga yra leidžiama į gimdą ir kiaušintakius bei atliekamos rentgenogramos, kurios paskui vertinamos. Kartais tyrimo metu jaučiamas nestiprus skausmas.

Laparoskopija

Laparoskopija yra tyrimo metodas, kurio metu optika ir instrumentai yra įvedami į pilvo ertmę. Operacijos metu galima gerai apžiūrėti ir įvertinti moters vidaus ir dubens organus. Laparoskopija yra atliekama bendrinėje nejautroje ligoninėje.

Hormonų tyrimai

Hormonų tyrimai atliekami tiriant kraują, kuriame nustatoma tam tikrų hormonų koncentracija.

Hormonų sąveika ir koncentracija yra svarbi moters gebėjimui subrandinti kiaušialąstę ir ovuliacijai.

Čia jūs galite daugiau sužinoti apie:

Gydymas

 

Naujienos
Daugiau naujienu

Informacinis biuletenis