Dažniausiai užduodami klausimai apie nevaisingumąKey board

Apibrėžimas – kuomet gali būti nustatomas poros nevaisingumas?

Nevaisingumas gali būti apibrėžiamas kaip negalėjimas pastoti ilgiau nei 2 metus, gyvenant reguliarų lytinį gyvenimą be kontracepsijos. Kumuliacinė nėštumo tikimybė bendroje populiacijoje: 84% per 1 metus, 92% per 2 ir 93% per 3 metus.

Nevaisingumas – kokios pagrindinės priežastys?

Moterų nevaisingumo priežastys yra kiaušintakių nepraeinamumas (tuboperitonealinis nevaisingumas), nereguliari ar nevykstanti ovuliacija (anovuliacinis nevaisingumas) ir endometriozė. Vyrų nevaisingumo priežastis yra prasta spermos kokybė ir per mažas spermatozoidų kiekis ejakuliate. Kai kuriai atvejais nevaisingumo priežastis yra nenustatoma.

PCKS?

Policistinių kiaušidžių sindromas (PCKS) yra ovuliacijos sutrikimas. PCKS nustatomas apie 4-6% visų reprodukcinio amžiaus moterų. Mes tiksliai nežinome šios ligos priežasčių, tačiau genetiniai faktoriai ir aplinkos poveikis gali turėti įtakos. Pagrindiniai simptomai yra nereguliarus mėnesinių ciklas (kartais mėnesinių nebūna), hirsutizmas, spuogai ir nutukimas. Gydymo principas yra ovuliacijos reguliavimas. Tai padidina nėštumo tikimybę.

Kiaušintakių pažeidimo priežastys?

Lytiškai plintančios infekcijos tokios kaip chlamidijozė ar gonorėja gali pažeisti kiaušintakius ir sukelti jų nepraeinamumą. Kitos priežastys yra septinis abortas, komplikuotas apendicitas, operacijos mažajame dubenyje ir negimdinis nėštumas.

Cistinė Fibrozė (CF)?

CF yra sunki liga, kurios metu, sunkiai šalinamas ir tirštėja įvairių organų gleivinių sekretas. Rezultatas yra nuolatinės plaučių infekcinės ligos, plaučių ir kasos nepakankamumas, ir galiausiai – daugumos sergančių vyrų nevaisingumas. Šie vyrai palikuonių sulaukti gali tik taikant mikromanipuliacinius apvaisinimo metodus (IVF/ICSI/TESA), naudojant chirurginiu būdu išgautus spermijus. Prieš siūlydami gydymą (IVF/ICSI/TESA) CF sergantiems pacientams, mes rekomenduojame moterį ištirti dėl CF genų. Jei moteris taip pat yra CF genų nešiotoja, tikimybė šios poros palikuoniui sirgti CF yra 50%. Jei moteris CF genų neturi, tikimybė palikuoniui sirgti CF yra labai maža.

Kas yra endometriozė?

Endometriozė yra liga, kuomet endometriumo audinys funkcionuoja už gimdos ribų. Yra nustatyta, kad 3-10% reprodukcinio amžiaus moterų serga endometrioze. Dažniausias endometriozės simptomas yra pilvo skausmai, ypač mėnesinių ir lytinių santykių metu. Nors yra daug teorijų aiškinančių endometriozės kilmę, tačiau mes iki šiol tiksliai nežinome dėl ko ši liga atsiranda ir kodėl sumažėja vaisingumas.

Nevaisingumas vyresniame kaip 40 metų amžiuje?

Moterų nevaisingumo problema dažnėja su amžiumi. Iki 31 metų reprodukcinio amžiaus moterų grupėje per metus pastoja 74% nėštumo siekiančių moterų bendroje populiacijoje. Šis skaičius sumažėja iki 62% 31 - 35 metų amžiaus grupėje ir iki 54% vyresnių kaip 35 metai moterų amžiaus grupėje. Yra nepaprastai sunku prognozuoti nėštumo tikimybę individualiais atvejais, tačiau tyrimai rodo, kad vaisingumas su amžiumi mažėja dėl mažėjančio kiaušialąsčių skaičiaus ir kokybės.

Kodėl įvyksta pasikartojantys savaiminiai persileidimai?

Savaiminių persileidimų dažnis yra apie 15%. Pakartotini persileidimai būna 1% visų moterų. Apytiksliai 70% visų ankstyvų savaiminių persileidimų yra susiję su embriono chromosominėmis ligomis, nesuderinamomis su gyvybe. Daugumoje atvejų tėvų chromosomos yra normalios ir nesėkminga chromosomų kombinacija yra atsitiktinis įvykis.

Šaltinis:

www.ferti.net

 

Naujienos
Daugiau naujienu

Informacinis biuletenis