Nutukimas

Nutukimas yra apibrėžiamas skaičiuojant “kūno masės indeksą” (KMI). KMI yra apskaičiuojamas svorį kilogramais padalinant iš ūgio metrais pakelto kvadratu. Normaliu KMI laikoma kuomet jis yra nuo 19 iki 24. Kuomet KMI yra nuo 25 iki 29 tai vadinama antsvoriu, kuomet 30-34 nutukimu, virš 34 – sunkiu nutukimu.

Nutukę moterys pastoja sunkiai. Riebalinis audinys sutrikdo hormonų pusiausvyrą. Šiame audinyje vyksta moteriškų hormonų estrogenų gamyba, kurie yra svarbūs mėnesinių ciklo reguliacijai. Esant nutukimui, ovuliacija vyksta nereguliariai arba jos visai nebūna. Taip pat yra didesnė ankstyvo persileidimo rizika. Šiais atvejais dažnai nėštumas yra nenustatomas, mėnesinės vėluoja ir būna gausesnės nei paprastai.

Apvaisinimo mėgintuvėlyje (IVF) rezultatai yra taip pat pastebimai prastesni nutukusių moterų grupėje. Kuo nutukimas sunkesnis, tuo problemų daugiau. (Žiūrėti paveiklėlį 4.)

Overweight

 

Paveikslėlis 4 parodo tikimybę pastoti IVF ciklo metu priklausomai nuo KMI. Naudota Anglijos klinikos statistika atlikus 3.586 IVF ciklus.


Riebalinio audinio pasiskirstymas taip pat yra svarbus faktorius. Kuo daugiau riebalinio audinio sukaupta pilvo srityje tuo dažnesnės vaisingumo problemos (t.y. matuojamas pilvo ir klubų apimties santykis).

Nėštumo ir gimdymo komplikacijų taip pat daugiau nutukimo atvejais. Dažniau būna hipertenzinės buklės, diabetas, kojų venose dažniau susidaro trombai. Tikimybė pagimdyti sveiką naujagimį nutukusių moterų grupėje yra mažesnė.

Patirtis rodo, kuomet nutukusi moteris numeta 10% savo svorio (ar daugiau sunkaus nutukimo atvejais), 90% atvejų mėnesinių ciklas susireguliuoja ir vyksta ovuliacija. Trys ketvirčiai pastoja, trečdalis moterų šioje grupėje pastoja be specialaus gydymo. Persileidimo dažnis, svorį numetusių moterų grupėje, yra beveik toks pats kaip ir idealaus svorio moterų grupėje.

Remiantis šiomis žiniomis mes patariame moterims, kurių KMI 30, numesti 10% kūno svorio (ar daugiau sunkaus nutukimo atvejais). Tai padeda atstatyti reguliarų ovuliacinį ciklą, suteikia realų šansą pastoti be specialaus gydymo, pagerina gydymo rezultatus, sumažina persileidimo riziką.

Mes suprantame, kad numesti 10% kūno svorio yra labai sunku.

Konsultuokitės su mumis jei jums reikalinga pagalba metant svorį.