Alkoholis

Nėra vieningos nuomonės dėl alkoholio poveikio vaisingumui. Kai kurios studijos neparodė jokios nedidelio alkoholio kiekio žalos vaisingumui (mažiau nei 5 bokalai alaus ar kito alkoholio ekvivalento per savaitę). Tačiau nauja, Danijoje atlikta, studija rodo, kad net nedideli alkoholio kiekiai reikšmingai sumažina moters vaisingumą. (Žiūrėti paveikslėlį 2.)

Alcohol

 

Paveikslėlis 2 parodo alkoholio suvartojimo ir vaisingumo ryšį – tam tikrą alkoholio kiekį naudojančių moterų vaisingumas ir vaisingumas moterų, nenaudojančių alkoholio, išreikštas procentais.

 

Kita išsami, Danijoje atlikta, studija parodė, kad alkoholio vartojimas (5 bokalai ir daugiau alaus ar kito alkoholio ekvivalentiškas kiekis per savaitę) persileidimo riziką padidina 300% o vaisiau žūties gimdoje riziką padidina 250%.

Mūsų rekomendacija yra: gerkite ne daugiau kaip 1 bokalą alaus ar taurę vyno (ar ekvivalentišką kito alkoholio kiekį) per dieną, tačiau ne kiekvieną dieną.

Vyrų alkoholio suvartojimas didelės reikšmės neturi tais atvejais, kuomet alkoholio vartojimas neviršija 10 alaus bokalų (ar kito alkoholio ekvivalentiško kiekio) per savaitę.