Neaiškios kilmės nevaisingumas

Kai kurios poros yra nevaisingos ir atlikus tyrimus aiški priežastis nenustatoma. Tai vadinama neaiškios kilmės nevaisingumu. Neaiškios kilmės nevaisingumo atveju, tiek vyro, tiek moters tyrimai rodo, kad jų reprodukcinė sistema yra normali. Tai nereiškia, kad nevaisingumo priežasties nėra, tačiau mes jos negalime tiksliai nustatyti. Neaiškios kilmės nevaisingumas nustatomas apytiksliai 10-15% mūsų gydomų porų.

Prieš nustatant neaiškios kilmės nevaisingumo diagnozę yra svarbu įvertinti moters amžių ir kiek laiko pora negali sulaukti norimo nėštumo. Jei moters amžius yra virš 35 metų mes rekomenduojame aktyvią nevaisingumo gydymo taktiką, mėginant pastoti per artimiausius 6 mėnesius. Moters vaisingumas bėgant laikui mažėja, ypač virš 35 metų.

Gydymas

Mes turime nemažą patirtį gydant nevaisingumą, net ir tais atvejais kai nevaisingumo priežasties mes nežinome.

Paprastai mes pradedame gydymą skirdami neintensyvią hormoninę stimuliaciją, kurios metu brandinamos kiaušialąstės. Specialiai paruošta vyro sperma yra suleidžiama į moters gimdą ovuliacijos metu. Šis gydymas vadinamas inseminacija (IUI). Jei inseminacija neduoda norimo efekto, atliekamas apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF).

Hormoninis gydymas užtikrina kiaušialąstės brendimą o spermatozoidų inseminacija yra atliekama reikalingu ovuliacijos laiku. Toks gydymas gali būti efektyvus, nes mes manome, kad neaiškios kilmės nevaisingumas būna dėl:

  • Sunkumų kiaušialąstėms išsilaisvinant iš kiaušidžių
  • Trumpo spermatozoidų gyvybingumo laiko kiaušintakiuose
  • Moters organizme išskiriamų medžiagų, kurios nužudo spermatozoidus pakeliui į gimdą
Daugiau jūs galite sužinoti:

Rezultatai

Tyrimų rezultatai rodo, kad naudojant aukščiau minėtą gydymą pasiekiami tokie patys ir net geresni rezultatai nei gydant kitos kilmės nevaisingumą, kurio priežastį mes žinome. Gydant neaiškios kilmės nevaisingumą 60-70% gydomų porų sulaukia trokštamo vaiko.

Gydymas yra efektyvus, nes neaiškios kilmės nevaisingumą dažnai sukelia santykinai nedideli reprodukcinės sistemos pakitimai, kuriuos neretai gana paprasta gydyti.

 

Naujienos
Daugiau naujienu

Informacinis biuletenis