Apie vaisingumą ir nevaisingumą

Visiškai natūralu, kad dažnai praeina nemažai laiko iki to momento, kuomet jūs pradedate trokšti turėti vaikų ir vėliau pastojate. Mes gerai žinome, kad laikas nuo bandymų pradžios iki pastojimo labai priklauso nuo moters amžiaus. Kuo vyresnė moteris, tuo šis laikas bus ilgesnis. Jaunesnė moteris pastos greičiau nei ta, kurios amžius persirito per 35 metus. Esant gerai lytinių organų funkcijai, dauguma porų sulaukia norimo nėštumo per vienerius metus. Jei jūs nesėkmingai mėginote pastoti ilgiau kaip metus laiko, tikslinga pradėti tyrimus dėl nevaisingumo priežasčių.

Pasaulinė Sveikatos Organizacija (PSO) nustatė, kad apie 8-10% vaisingo amžiaus porų turi sunkumų siekiant norimo nėštumo. Pasauliniu mastu tai reikštų, jog nevaisingumas yra problema 50-80 milijonų žmonių.

Jūsų galimybę pastoti gali įtakoti labai daug aplinkybių. Yra svarbus jūsų gyvenimo būdas, persirgtos infekcinės ligos, bendra sveikatos buklė. Mes tiriame ar vyksta ovuliacija, gimdos ir kiaušintakių funkciją, vyro spermos kokybę.

Daugiau jūs galite sužinoti:

Ištyrimas

 

Naujienos
Daugiau naujienu

Informacinis biuletenis